03.05.13 ( 22:06 )   |   Pievienoja: Andris Malahovskis   |   Raksts skatīts 3310 reizes   
NEWS IMAGE

 Kāpēc man vieglāk aizbraukt atvaļinājumā uz Spāniju nekā uz Aglonu? Tā nu ir vairāku gadu realitāte. Atvaļinājums parasti tiek izplānots jau pusgadu pirms tā sākuma. Parasti ar draugiem izlemjam, ko vēlamies darīt, kāpt kalnos, slēpot, pavadīt dažas dienas pilsētā, braukt ar laivām. Kad izvēlēta aktivitāte, tai seko piemērotas vietas meklēšana. Vairākas reizes ir bijusi ideja aizbraukt uz Aglonu un nobraukt ar kajaku pa Tartaku. Tartaks ir viena no retajām upēm, kas Latgalē šķiet interesanta laivotājiem, īpaši tāpēc, ka tā varētu būt braucama visu vasaru. Pats esmu izbraucis ar laivu  no Jašas līdz Dridzim. Maršruts tiešām interesants. Tikai tad, kad jāsāk plānot ceļojums, tiek izmeklētas iespējamās apskates un apmešanās vietas internetā, bet nekas lādzīgs nesanāk. Ir taču vēlme, gan braukt, gan apskatīt ko interesantu Latgalē. Spilgts piemērs ir Bērzgales koka baznīca pie Aglonas.  Tā tiek izcelta citu baznīcu vidū. Tikai jautājums, vai ir iespēja jau janvārī uzzināt, kad baznīca būs pieejama tūristiem vasarā. Tā ir ar daudziem citiem sīkumiem.

Viss ir daudz vienkāršāk, ja tiek izvēlēts ceļojums ir uz kādu daudz tālāku vietu. Vispirms ir jāatrod izdevīgākais lidojuma plāns, tā lai nav ilgi jāgaida un nav pārāk nedraudzīga cena. Tad seko naktsmītņu izvēle un pasūtīšana. Internetā var iegūt dažādu informāciju. Ja tā ir Spānija, tad mums interesējoši kāpšanas maršruti ir detalizēti aprakstīti. Visi iespējamie nokļūšanas veidi  ir atrodami un aprakstīti. Ja tā ir Lapzeme, tad situācija līdzīga. Informācija pieejama viegli un ātri. Tāpat pieejama informācija par pasākumiem jau vismaz pusgadu uz priekšu.  Kad būs braucieni suņu pajūgā, kad ziemeļbriežu, kad koncerts baznīcā, kad varēs satikt Ziemassavētku vecīti utt.  Uz vietas kotedžās parasti ir pieejama sezonas avīze ar interesantiem rakstiem un tūristus interesējošu informāciju. Ja viss ir skaidri zināms jau iepriekš, tad netraucē arī tas, ka tūrisma informācijas centrs strādā tikai darbadienās un darba laikā. To apmeklēju vienīgi, lai  piekļūti internetam. Ja tas ir brauciens uz kalniem, tad tu vienmēr ir pieejam aktuāla informācija par gaidāmo laiku un cita svarīga informācija. Šādu attieksmi un informācijas apjomu velētos sastapt ari Latvijā. Lai saprastu, cik ļoti Aglonas novads gaida tūristus, iepazinos ar internetā pieejamo informāciju, kas domāta tūristiem.

 

Ko es redzu, meklējot informāciju par Aglonu? Domēnu www.aglona.lv izmato pašvaldība novada mēroga ziņu publicēšanai. Bet tūristiem redz ir http://www.aglona.travel  Man liekas loģiskāk būt aglona.lv paredzēt tūristiem, bet vietējām vajadzībām izmantot, piemēram, aglonasdome.lv. Mājas lapā www.aglona.lv ir sadaļa Tūrisms, 2013. gada aprīlī tur ir pieejama sekojoša informācija:

Zem aktuālas informācijas/ Kalendārs par 2012, kurā  arī ir tikai dažas rindiņas. Kam tas domāts? Tūristiem no pagātnes? Varbūt tādi Aglonu apmeklē. Vēl pieejams Aglonas buklets, kurā ir dažas fotogrāfijas un daži teikumi. Galvenā doma - brauciet ciemos, te ir ko darīt. Un norāde, ka papildus informācija jāmeklē aglona.lv nevis aglona.travel

Kas mūs sagaida aglona.travel ? Vispirms tas ir milzu attēls, kas aizņem visu ekrānu, ja lieto planšetdatoru vai viedtālruni. Pie ziņām 2013 gada maijā ziņa par pirts skolu, kur var mācīties un par. 4.-7 aprīļa pasākums „ Satiec savu meistaru Aglonā”. Un nekādu ziņu, kas būs vasarā, rudenī? Kāda ir 15. augusta svētku programma. Kad paredzēts "Ar veļiku pa Aglynu"? Visu velo sacensību datumi jau martā bija pieejamas un sportisti izplānojuši savus startus. Kāpēc nepacensties un arī  šīs sacensības nepadarīt populārākas? Tāpat rodas jautājums vai šogad nav paredzēti citi pasākumi? Vai novada kultūras centros nav plānotu pasākumu? Vai, gaidot gada lielāko notikumu augustā, nav ieplānoti speciāli pasākumi pagastos?

Atrodami tikai novecojuši pagātnes notikumi, kas pat tajā brīdī, kad bija aktuāli, maz  interesētu tūristus. Piemēram, par līdzdalību izstādē Balttour. Diez cik tūristiem interesē tas, ka novads tur piedalījās? Kā anekdotē, kad zīlniecei jautā - nestāsti man, kas būs pastāsti man kas bija. Rodas sajūta, ka cilvēki nezina, ka pašlaik ir 2013. gads  un viņiem ir pilnīgi vienalga vai tas, ko viņi dara, nes kādu labumu.  Jo tas pats notiek citās sadaļās. Ja piemēram, pašvaldības nolikuma slēpšanā varētu būt kāda ieinteresētā puse, tad ko teikt par tūristiem domāto informāciju?

Apskatījos arī Aglonas Bazilikas mājas lapu, jo iespējams tūrists vispirms varētu meklēt informāciju par šo svētvietu. Arī šeit valda liels informācijas trūkums. Labi, ka vismaz dievkalpojuma  laiki  uzrakstīti.  Bet par iespēju aplūkot baznīcu, iegādāties piemiņas lietas utt, ne vārda, pat baznīcas vēstures nav. Līdz pagājušā gada Ziemassvētkos pirmajā lapā bija niecīga infomācija par 15. augusta svētkiem vasarā. Izskatās, lapa uztaisīta, lai būtu kur nopublicēt informāciju par klostera ēkas remonta  iepirkumu - par gandrīz pus miljonu latiem. Tūristiem nekādas informācijas.

Meklējot internetā var atrast lapu Aglonas Zvaniņš, kurā pēdējo reizi informācija mainīta 2008, gadā, tātad 5 gadus atpakaļ. Arī šajā lapā nekas nav savādāk kā citur.

Šobrīd mājas lapa un sociālie tīkli ir populārākais, ērtākais, dinamiskākais informēšanas veids. Tāpēc ir jādomā nevis tikai par to, ka šādai lapai jābūt, bet ka ziņām ir jābūt ļoti savlaicīgi ievietotām. Ja informācija par kādu pasākumu tiek publicēta nedēļu pirms tā, tad domāju, ka pat vietējiem iedzīvotājiem ir grūti ieplānot to apmeklēt. Nemazāk svarīga lieta ir, ja vēlas, lai informācija būtu atrodama Interneta meklētājos, tad tur ir jāievēro savi likumi. 

Daži piemēri no pieredzes, kā tūrisma nozari atbalsta citas pašvaldības? Piemēram, Somijā Yllas ciematā, kas ir mazāks par Aglonu pašvaldību nodrošina 330 km slēpošanas trasi, no tiem 38 km ir izgaismoti. Internetā var redzēt aktuālu informāciju par trases stāvokli, kur retraks ir bijis pēdējās 12h,24h,un 48h. Trases ir ideālā stāvoklī. Vēl ir 440 km sniega motociklu trases. Ziemas laikā visi ceļi līdz pat mājas lievenim tiek iztīrīt. Vasarās  tūkstošiem atpūtas vietu pie ezeriem. Ļoti daudzas tādas, kur pa gadu iegriežas nedaudzi tūristi, bet vienalga vieta ir sakopta, iekārtota ugunskura vieta, atstāta malka, cirvji, grilla piederumi. Viss tas pieejams tūristiem par brīvu un to nodrošina pašvaldība. Klinšu kāpšanas vietās Spānijā, Itālijā, Francijā visur ir ierīkoti simtiem kāpšanas maršrutu, katram maršrutam apraksts, informācija kā nokļūt, kur palikt utt. Un kāpšana protams par brīvu. Ja pašvaldības spēj uzturēt šādu tūristiem domātu vidi, tūristi atstāj naudu par naktsmītnēm, ēdienu un suvenīriem. Attiecīgi uzņēmēji maksā nodokļus, jo redz kā nauda tiek investēta tūrismā.

Kāda situācija bieži ir Latvijā. Pašvaldības vēlas, lai tie, kas nodarbojas ar tūrismu paši uztur nepieciešamo infrastruktūru  un vēl maksā nodokļus pašvaldībai. Protams daudzi jautā par ko es maksāju?

Visi  šie piemēri ir pretrunā ar novada stratēģijā pausto ideju-saistīt Aglonas nākotni ar tūrismu.  Vismaz šobrīd nekas neliecina par to, ka divi lielākie novada spēki – pašvaldība un Katoļu baznīca aktīvi darbotos tūristu piesaistīšanā, sniedzot tiem savlaicīgu, aktuālu un lietderīgu informāciju.  Visdrīzāk Baznīcai pietiek ar to, ka 15.augustā sapulcējas tūkstošiem cilvēku, valsts iedod pasākumam naudu, ticīgie saziedo un pārējā laikā var klusiņām dzīvot. Pašvaldībai un UAC, kas, spriežot pēc kontaktu sadaļas, atbild par tūrismu, pietiek ar formālu mājas lapu, ko reizēm atjaunina, bukletu, skaistām fotogrāfijām un tas arī viss. Nav pat pagasta kultūras centru rīkoto pasākumu programmas. Vai ar to pietiek vietējiem uzņēmējiem, lai gūtu atbalstu savā darbā, nodrošinot novada viesiem labu un interesantu atpūtu?

Vai Aglona ir piemērota tūrismam? Noteikti, jā, tam ir daudz priekšnosacījumu un iespēju. Aglonas vārds jau daudziem ir pazīstams saistībā ar baziliku. Neskartā daba, mazs iedzīvotāju blīvums, ko noteikti novērtēs tūristi piemēram no Nīderlandes. Kad ar vienu holandieti izbraucām uz Pastatiņa muzeju Kurzemā viņam radīja lielu sajūsmu tukšais ceļš, kur satikām tikai dažas automašīnas. Muzejs, klusā vietā, bez citiem apmeklētājiem. Tas viņam likās luksus serviss - būt vienam muzejā, baudīt dabu un klusumu vienatnē. Nīderlandē tas nav iespējams, jo tur dzīvo 16 milj. Iedzīvotāju teritorijā, kas daudz mazāka par Latviju. Tur nav mežu, kurā var ieiet un nesatikt kādu cilvēku vai nedzirdēt autotransportu.  Latvijas plašumi viņam sniedza fantastisku atpūtu.  Tāpat zviedri man ir lūguši parādīt Aglonas apkārtni ,viņiem atkal ir citas intereses. Tā, ka ja atrod savu nišu, to ir lielas iespējas attīstīt. Domāot par ārzemju tūristiem jāsaprtot, ka ļoti atšķiras tas ko meklē tūrists, kurš nav bijis Aglonā un kurš jau ir bijis un daudz ko zina!  No savas personīgās pieredzes varu teikt, ka vietās, kas mani uzrunāja esmu bijis divas trīs reizes vismaz. Braucot otro vai nākošo reizi, kā jau minēju pirmais ir aviobiļetes un tad seko kādas īpašas dzīvošanas vietas meklēšana. Tai jābūt ceļojuma vietai raksturīgai, ar savu vietējo šarmu, bez pārspīlētiem eiroremontiem utt. Meklējot tādas vietas svarīga ir drošība un tā ir lielos kempingos, telšu vietās utt. Tūristam ir savrīgi, ja neizdodas atrast kādu īpašu vietu,  lai būtu iespēja palikt kempingā kur vienmēr būs vietas. No kā baidās tūrists braucot kaut kur pirmo reizi?Tas ir ļoti vienkārši viņš baidās būt apkrāpts. Baida arī piedavājumi, kur ir daudz pozīciju, piemeram, naktsmāja, pirts, slota, laiva, volejbola laukums utt katram sava cena. Šādi piedāvājumi ir riskanti, jo tūristam grūti sareķināt cik tad atpūta maksās un par ko vēl jāmaksā. Pats es esmu dzīvojis tikai mājas, kur it konstanta summa par nedēļu un viss iekļauts. Nekādu papildus maksu. Diemžēl Latvija ir ievērojami izcēlusies negatīvu atsauksmju ziņā. Palasot pasaules tūrisma forumu, tad no desmit ziņām astoņi, deviņi ir vēstījumi par to, ka Rīga ir sliktātā vieta kur ir būts. Tūristi sūdzas gan par nesamērojami augstajām cenām, par krāpšanu par to, ka cilvēki nav draudzīgi utt. 2013. g. martā internetā lasām „Latvijas iedzīvotāji ir vieni no nedraudzīgākajiem pret ārvalstu tūristiem, liecina Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) veidotais pasaules tūrisma konkurētspējas reitings.” Delfi.lv 14.marts Vai tas var būt, jūs jautāsiet? Aglonu tas neskars man kāds apgalvos! Ļoti ceru, ka apmeklējot Aglonu tūristi mainīs šo Latvijai neglaimojošo ziņu. Tikai man rodas bažas par to. Palasot, piemēram, anonīmus komentārus aglona.net vietnē. Cik daudz ir tadu komentāru, kā dēļ man kauns parādīt šo lapu draugiem? Ļoti daudz un tas kaut kādā ziņā atspoguļo cilvēku patieso būtību un atteiskmi pret svešo, pret to kam nepiekrīt utt. Tūristi kaut mazāko šadu rīcību nepiedos un neatgriezīsies, neatvedīs savus draugus un paziņas. Nobeigumā vēlos pateik, ka problēmu atzīšana jau ir daļa no risinājuma. Daudzi atzīst, ka ir vairākas lietas ko vajadzētu uzlabot un tas ir galvenais.

 Rakstu sagatavoja ANDRIS MALAHOVSKIS  Pievienoti 46 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 46 ] komentāri

Miss Joel
pievienots: 24.06.20 ( 13:55 )
0
0
I being hearing about this blank ATM card for a while and i never really paid any interest to it because of my doubts. Until one day i discovered a hacking guy called RICK HACKER WORLD , he is really good at what he is doing. Back to the point, I inquired about The Blank ATM Card. If it works or even Exist. They told me Yes and that its a card programmed for random money withdraws without being noticed and can also be used for free online purchases. This was shocking and i still had my doubts. Then i gave it a try and asked for the card and agreed to their terms and conditions. Hoping and praying it was not fake. One week later i received my card and tried with the closest ATM machine close to me, It worked like magic. I was able to withdraw up to 5,000 Euro. This was unbelievable. So far i order a ATM Card of $ 100,000 Euro without any stress of being caught. I don't know why i am posting this here, i just felt this might help those of us in need of financial stability. blank ATM has
Miss Joel
pievienots: 24.06.20 ( 13:55 )
0
0
I being hearing about this blank ATM card for a while and i never really paid any interest to it because of my doubts. Until one day i discovered a hacking guy called RICK HACKER WORLD , he is really good at what he is doing. Back to the point, I inquired about The Blank ATM Card. If it works or even Exist. They told me Yes and that its a card programmed for random money withdraws without being noticed and can also be used for free online purchases. This was shocking and i still had my doubts. Then i gave it a try and asked for the card and agreed to their terms and conditions. Hoping and praying it was not fake. One week later i received my card and tried with the closest ATM machine close to me, It worked like magic. I was able to withdraw up to 5,000 Euro. This was unbelievable. So far i order a ATM Card of $ 100,000 Euro without any stress of being caught. I don't know why i am posting this here, i just felt this might help those of us in need of financial stability. blank ATM has
Miss Joel
pievienots: 24.06.20 ( 13:55 )
0
0
I being hearing about this blank ATM card for a while and i never really paid any interest to it because of my doubts. Until one day i discovered a hacking guy called RICK HACKER WORLD , he is really good at what he is doing. Back to the point, I inquired about The Blank ATM Card. If it works or even Exist. They told me Yes and that its a card programmed for random money withdraws without being noticed and can also be used for free online purchases. This was shocking and i still had my doubts. Then i gave it a try and asked for the card and agreed to their terms and conditions. Hoping and praying it was not fake. One week later i received my card and tried with the closest ATM machine close to me, It worked like magic. I was able to withdraw up to 5,000 Euro. This was unbelievable. So far i order a ATM Card of $ 100,000 Euro without any stress of being caught. I don't know why i am posting this here, i just felt this might help those of us in need of financial stability. blank ATM has
sammy ethan
pievienots: 17.12.19 ( 22:14 )
0
0
Esmu pārliecināts, ka daudzi no mums joprojām nav informēti par nesen ieprogrammēto tukšās bankomāta kartes attīstību. Bankomāta karte, kas dažu dienu laikā var mainīt jūsu finansiālo stāvokli. Izmantojot šo Blank ATM karti, jūs varat izņemt katru dienu USD 4000 līdz USD 6000 no jebkuras bankomāta pasaulē. Ja pareizi ievērojat norādījumus, nav nekādu risku saķerties ar jebkāda veida drošību. Blank ATM karte ir izsmalcināta arī tāpēc, ka kartei ir sava drošība, kas padara jūsu darījumu ļoti drošu un neizsekojamu. Es neesmu stulbs vai muļķis, ka es iznākšu publikas priekšā un sākšu teikt to, ko kāds nav izdarījis. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar TECH WORLD COMPANY, lai saņemtu karti, vai uzdodiet uzņēmumam tiešu jautājumu šodien, izmantojot: ( brainhackers @ aol. com )
Ieva
pievienots: 08.05.13 ( 12:10 )
0
0
Manuprāt viens ļoti labs piemērs kā novads sadarbībā ar visiem, kas aktīvi tajā darbojas, veido savu kultūras un tūrisma politiku ir Vecpiebalgas novads. Vēl ilgi pirms krīzes viņi saprata, ka savus memoriālos muzejus ir jāreorganizē, izveidoja muzeju apvienību, kas visiem veido kopīgu pārvaldību, mārketingu utt, tagad jau vairākus gadus vasarās rīko speciālu pasākumu "Vecpiebalga atver durvis". Tūrisma veidotāji - ieskatieties piemēram kaut vai viņu 2013.gada pasākumu sarakstā http://www.vecpiebalga.lv/aktualitates/kulturas-pasakumi viss skaidrs un saplānots.
Nemelojiet novadniek!
pievienots: 07.05.13 ( 21:17 )
0
0
Nesalīdziniet privāto mājas apkalpošanas kvalitāti ar domes, par kuru uzturēšanu kāds atbild un saņem atalgojumu. Tās ir divas dažādas lietas un saprašanas.
Novadniekam
pievienots: 07.05.13 ( 21:14 )
0
0
Travels nedarbojas vairākus gadus, tas uzsāka darbību tikai pēc A.Gražuļa ilgstošas piespiedu politikas! Darbu tas uzsāka 2012. gadā, papētiet mājas lapas beigās! Un sāka darboties arī ne pēc A.Gražuļa formas, kāda bija ieplānota. Vairākās valodās. Ātri, ērti lietojama.Ar atsauksmēm. Pakalpojumu klāstu ne tiaki tūristiem bet arī iedzīvotājiem. Kārtējā labā ideja falša izpildījumā!
Par travela apkalpošanu
pievienots: 07.05.13 ( 21:10 )
0
0
J.Rutka travelu neapkalpo! To dara Lukjanskis nu tagad vairs ar ne viņš, bet pati UAC vadītāja Ināra Gražule!
Lasītājai
pievienots: 07.05.13 ( 21:09 )
0
0
Kāpēc lieki melojat un mānat cilvekus, kāpēc apmelojat UAC? Piezvaniet viņiem un tieši pasakiet kas jums nepatīk, kā labāk strādāt, ko uzlabot. Piezvaniet prieksniekam un tam pastāstiet taču jūs tikai melojat, melojat, kamēr iemelojaties auzās. Piezvaniet uz UAC paši. Pats nelaimīgs būsi uzsācis sarunu!Kā izskatās pats Gražulis runāja, ko var panākt? Kā pret Aglonas ķīnas mūri! Varbūt par politiku daudz kam nepiekrītu, varbūt arī nevajadzēja tā visu atklāt lapelē par dažiem, bet par tūrismu sory- nu nav nav kārtības.
Novadnieks
pievienots: 07.05.13 ( 21:05 )
0
0
Nesaprotu A. Malahovska raksta mērķi. Viņš taču ir vienā sarakstā ar J. Ruku, bet J. Rutka veidoja un šos daudzos gadus apkalpo aglona.travel. Varbūt viņš tā iekārtoja speciāli, laI varētu to izmantot kā privāto.
Zariņš K.
pievienots: 07.05.13 ( 20:41 )
0
0
Sāciet tūrismu sakārtot ar mājas lapu. Travels tā nestrādā. Ieejiet Oficiālajā mājas lapā un papētiet kāds tai izkārtojums! Sadaļas. Ir atsauksmju grāmata! http://www.latvia.travel/lv Aglona ir ļoti interesanta vieta tūristiem, tikai nav sakārtots priekš tūristiem! Ceļot mīļiem tā nav eksotic, ja WC nevar atrast! Un no ieroču muzeja jāiet uz kurtuvēm vai domi pretī uz WC. Un jūties idiotiski meklējot WC vai ja tevi muzeja vadītājs ved rādīt kā objektu WC. Tas tiešām ir katastrofāli! Zūd visa vēlēšanās atgriezties pie Jums. Bet vieta ļoti skaista. Paldies ka var izteikties.Un jūs varētu jau atklāt sezonu domes sēdēs un pelnīt! Ļoti interesanti!
Māris Krasnobajs
pievienots: 07.05.13 ( 20:28 )
0
0
Sakiet lūdzu, kur var iepazīties ar vasaras pasākumu plāniem Aglonā un tās apkārtnē? Paldies par norādi! Domē neviens nezina, nespēja paskaidrot.
Cilvēkam
pievienots: 07.05.13 ( 15:53 )
0
0
Kāds sakars te Malahovskim? Dzirdēju problēma, domāju sazināties! Kāpēc jāsazinās ar UAC ja rakstītājs bija viesu nams? No tā izriet, ka viesu nams ir Aglonas UAC?
Cilvēkam
pievienots: 07.05.13 ( 15:48 )
0
0
Jūsu kabinets atrodas aiz skatuves 2. stāvā. Jākāpj pa šaurām trepītēm. Jūs foto dažādos rakursos apskatāmi. http://www.aglona.travel/zinas/aglonas-novads-izstade-gadatirgu-balttour-2013/ Bet kā tas viss palīdz komunicēt nezinu. Ja cilvēks ir Ināra Gražule vai Liene Baškatova, tad laikam ļoti grūti. Citādi es to nenosauktu!
Darba kolēģis domē
pievienots: 07.05.13 ( 15:38 )
0
0
Lasu komentārus un nevaru vien izbrīnīties par mūs Aglonas UAC ,, aso prātu,, un interesanto segvārdu maiņu!!!Pilnīgi piekrītu federācijas pārstāvjiem, ka grūti ar šādu vadību sastrādāties! Mums pašiem arī! Par kādu attīstību var runāt? Pašiem iekšienē vajag attīstīties!!!!
LV TIC federācijas pārstāve
pievienots: 07.05.13 ( 15:34 )
0
0
Redzu, ka ar tādu attieksmi Jums daudzi paies vienkārši garām. Nesaprotu, ko Aglonā mūsu Malahovskis dara! Un kā vispār ar Jums var sastrādāties! Izlasiet uzmanīgi info par federācijām. Kāpēc LV segvārdā pievienots!
cilvēks
pievienots: 07.05.13 ( 15:32 )
0
0
AndrimM.Ja kas nav skaidrs par tūrismu Aglonā,par infrastruktūru utt.,td jautā UAC tieši.Tavā rakstā tik daudz sagrozītas (tīšām vai aiz nezināšanas?) informācijas.Deru,ka nezini kā UAC darbinieki pat izskatās un kur ir viņu kabinets.Ja tiksi pie varas,tad noteiksi radīsi viņiem normālus darba apstākļus un budžetu,lai vari prasīt atdevi. Tāda sajūta,ka esi ieciklējies tikai uz vienu tēmu - tūrismu.Laikam citās jomās nevelc un nav ko piedāvāt.Tā ir ar tiem Rīgas sprukstiņiem,kas "visu pazīst"uz vietas .Tas ka mamma dzīvo Jaunaglonā,vēl nenozīmē ka būsi labs deputāts un reālais darītājs.
LV TIC federācijas pārstāve
pievienots: 07.05.13 ( 15:30 )
0
0
Viesu nams pats melo! Jums bija vajadzīga info man mani, tāpēc lūdzu telefonu! Saprotu, ka aglona.net administrācijai tomēr taisnība, ka bļaut mākam - sadarboties negribam! Es divas reizes nelūgšos sūnu ciemam! Man citas Latvijas skaistās vietas padomā! Aglonā redzu zobus var aplauzt. ļoti ciets, tups riekstiņš! Un tādi cieti riekštiņi domē strādā!??? Redzu, ka ne jau federācija jums vajadzīga, bet vieta kur savu ,, prātu,, atspoguļot! Ne īsti viesu nama nosaukumu vēlaties izpaust, ne telefonus. Bet no citiem pieprasiet būt atklātiem un godīgiem! Tā tik ir vietiņa-AGLONA!
No iesūtītājiem!Viesu namam!
pievienots: 07.05.13 ( 15:21 )
0
0
Turpinājums par tic Aglonā? Salīdzinājums ar visu Latviju!http://www.latvia.travel/lv/raksts/turisma-informacijas-centri
No iesūtītājiem!Viesu namam!
pievienots: 07.05.13 ( 15:20 )
0
0
No iesūtītājas par federāciju. http://aglona.net/upload/up/8c6c03052adbcb1177ba010ec29e17a5.PNG http://aglona.net/upload/up/17e029a937a5633c81f4b6ad5d063cb0.PNG Kaut kas Aglonā nav kārtībā! Ja izpēta visus TIC Aglonā vienīgajai Latvijā tāda nav!? Interesanti vai ne?http://aglona.net/upload/up/f5b81943b062fb30c6a2da7e3e1b7730.PNG
skatītāja
pievienots: 07.05.13 ( 15:14 )
0
0
Ha ha ha, piekrītu viesu namam, ka <LV TIC federācijas pārstāve> ir <mele vai viltvārde> un ar savu nekompitento tekstu tikai muļķo lasītājus. Tiklīdz kaut kāds viesu nams uzdrošinās vaicāt tiešu saiti uz to federāciju, tā uzreiz vairs nav ko rakstīt un piedāvā apspriest pa telefonu. Kāpec nevarat ielikt šeit saiti uz savu federāciju, lai visi tūristi un viesu nami var atrast? Vai tas kāds noslēpums? Vai arī viesu namam ir taisnība un tadas jūsu federācijas nemaz nav. Kāpēc lieki melojat un mānat cilvekus, kāpēc apmelojat UAC? Piezvaniet viņiem un tieši pasakiet kas jums nepatīk, kā labāk strādāt, ko uzlabot. Piezvaniet prieksniekam un tam pastāstiet taču jūs tikai melojat, melojat, kamēr iemelojaties auzās. Kauns smērēt tūrisma vārdu nav? Fui kāda bezkauņa!
Viesu namam
pievienots: 07.05.13 ( 13:34 )
0
0
Gribējos zināt, kurš īsti viesu nams vēlas, lai varam sazvanīties un tikties!
viesu nams
pievienots: 07.05.13 ( 13:30 )
0
0
LV TIC federācijas pārstāvei! 3 - Jūs tiešām visu tikai saputrojat, kaut kāds murgs. Es Jums vaicāju par LV TIC federāciju, kuras pārstāve Jūs ''it kā'' esat... tad arī ielieciet linku, kur varru apskatīt informāciju tieši par Jūsu federāciju, nevis liekat te visādas citas federācijas - arodbiedrību, zirgu dzenātāju, klaunu, utt. Jūs ar savām atbildēm atgādināt domes priekšnieka stilu, ko varu redzēt šīs lapas videoklipos. Tas nu arī - runā, runā, neko nepasaka, tikai sagriež visu ar kājām gaisā. Pec tam vairs pats nesaprot. Varbūt Jūs arī esat viņš? Pasaulē ir daudz organizaciju, neba visās LR ir iekšā un ne visas pārstav tūrismu, tāpēc norādiet konkrēti - kur Jūsu organizācija. Vai arī beidziet muļķot lasītājus ar neeksistējošam organizācijām un izdomātiem pārstāvjiem.
aglona.net administrācijai
pievienots: 07.05.13 ( 13:17 )
0
0
Neprotu jūsu mājas lapā veikt ekrānizgriezumu attēlu ievietošanu, lai parādītu VIESU NAMAM par esošo federāciju, nosūtīju uz jūs e- pastu, lūdzu ievietojiet. Šajā mājas lapā ir aktuālākā info., audio, video, projekti Eiropas dalībvalstīm. Protams, valodas jāzina.
Viesu namam
pievienots: 07.05.13 ( 13:03 )
0
0
Visas Latvijas Federācijas- sporta, jāšanas, laivošanas, medību u.c arī saistās ar šīm starptautiskajām federācijām, asociācijām utt. Īsti nesaprotu, ko viesu mans vēlas? Kādu īsti info jūs vēlaties saņemt? Jums ir UAC un TIC bet jūs meklējat palīdzību internetā. Tas ir apsveicami, bet kāpēc tad jums ir algoti darbinieki? Šādu informāciju, ja neprotat iztulkot lūdziet savam Ticam, tas ir viņu tiešajos pienākumos jums izskaidrot kādu labumu jūs varat iegūt no šīm federācijām, asociācijām utt.
Viesu namam
pievienots: 07.05.13 ( 12:58 )
0
0
Viesu namam. Ir jāmācās steidzīgi angļu valoda, lai pašai saprast kas ir kas. Neaizmirstiet, ka Latvija kopš 2004. gada ir Eiropas Savienībā. Visas federācijās var būt līdzdalībniece. Lai atpazītu savā starpā priekšā jāliek valsts kods, manā gadījumā LV. Ja tiešām esiet viesu nams, nevis UAC vai TIC kas tur īsti pie jums ir neprasmīgās darbinieces, iesaku iepazīties ar šādām mājas lapām. http://www.lakrs.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=37&lang=lv Federācija, kurā ir 40 Eiropas valsts un nevalstisku patērētāju organizāciju. BITS-Starptautiskais sociālā tūrisma birojs. Vispasaules tūrisma organizācijashttp://ec.europa.eu/enterprise/sectors/tourism/eden/useful-links/index_lv.htm
viesu nams
pievienots: 07.05.13 ( 12:45 )
0
0
LV TIC federācijas pārstāvei! 2 - Paldies par linkiem, tomer, šķiet, ka īsti nesaprotat, kas ir asociācija, kas federācija. Jūsu ievietotie linki to uzskatāmi pierāda. Piemēram, LaMSF ir motosporta federācija, kas vienkārši dara kaut ko arī tūrisma virzienā. Tāpat arī pārējās Jūsu minētās organizācijas nu nemaz nav LV TIC federācijas, ko Jūs it kā pārstāvat. No ši var secināt, ka pilnīgas muļķibas tiek pasniegtas lasītājiem ar kaut kādu mērķi, varbūt lai nomelnotu UAC un tā darbiniekus. Kāpēc gan? Vai tā kāda apzināta noķengāšana? Man kā viesu namam bija cerība uzzināt no Jums kaut ko vertīgu, uzzināju vien to, ka esat mele vai viltvārde, kas pati neko nesaprot no tūrisma. Ko tad pārmetat UAC?
Lelllija
pievienots: 05.05.13 ( 22:50 )
0
0
Sveicināti Aglona! Prieks, ka esat izveidojuši mājas lapu, kur var izteikt komentārus. Lūdzu ievietojiet šajā mājas lapā atsauksmju sadaļu tūristiem!!!! Steidzīgi! Meklējām, kur atpūsties un domājam šādu viesu namu, tādu.... bet atsauksmju nekur nekādu. Tāpēc braucam uz Somiju atpūsties.Sakārtojiet Travelu. Murgs ne info tūristiem. Apciemosim jūlijā. Divus gadus atpakaļ bijām skaistā vietā mežā. Bija ok, taču gulēšana uz kūts augšas diedz cik laba nebija. Ceram, apciemot kādu citu viesu māju, bet atsauksmju nav. Lūdzam, lūdzam....atsauksmju sadaļu. Lellija un Normunds Aizkrauklē.
VIESU NAMAM uacam un
pievienots: 05.05.13 ( 10:51 )
0
0
viesu namam
pievienots: 05.05.13 ( 10:47 )
0
0
Šajā mājas lapā nosauktas visas starptautiskās tūrisma federācijas un ne tikai! Laba informācija par daudzām citā federācijām, asociācijāam pasaules , Eiropas un Lvijas līmenī.Tikai kā saprotu Jums UAC uin TIC ,galvenais ,,,speciālists ne mu-mu svešvalodā! Ta ir pašu problēma, nevis esošo federāciju!http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/tourism/eden/useful-links/index_lv.htm http://www.atlas-euro.org/ , http://www.ettfa.org/ ,
viesu nams
pievienots: 05.05.13 ( 01:46 )
0
0
LV TIC federācijas pārstāvei! Kur var uzzināt vairāk par šādu organizāciju (vai kas tas ir)? Lūdzu ielieciet linku vai kontaktus, lai interesenti var sazināties.
Ilmārs
pievienots: 04.05.13 ( 17:35 )
0
0
Ir nu gan ,, trakie,, salasījušies Attīstības kopsolī sarakstā! To es saprotu! Cilvēks kuram ir pasaule redzēta domā citādāk un saprot ko tūristam vajag. Redziet pat purvs var būt ienesīgs tūrismā.Artur uz priekšu. Iepriekš paldies par taviem ,, trakajiem,, pozitīvā nozīmē!!
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 17:06 )
0
0
Šeit intervija par hobijiem http://www.adventurerace.lv/?DocID=1141
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 17:05 )
0
0
Šeit ir daži apraksti par braucieniem un iespaidiem uz Sardīniju un Andalūzija. Itālija http://www.adventurerace.lv/?DocID=66 Spānija http://www.adventurerace.lv/?DocID=525 Šeit intervija par hobijiem [urlhttp://www.adventurerace.lv/?DocID=1141][/url]
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 17:04 )
0
0
Šeit ir daži apraksti par braucieniem un iespaidiem uz Sardīniju un Andalūzija. No tūrisma viedokļa Spānija pārsteidza ļoti pozitīvi. Mājās kur dzīvojām blakus bija veikaliņš, īpašnieks tikai pierakstīja preces, ko ņēmām katru dienu. Bija uztraukums kāds būs beigu rēķins, viss protams bija godīgi. Somijā pārsteidza, ka saimnieki pateica kur ir atslēga un viss neieradās ne reizi. Aizbraucot atstājām atslēgu kur paņēmām un atā skaistā vieta. Mājā protams pilns aprīkojums, virtuves tehnika, TV, veļas mašīna, pirts utt. Tā nav brīnums, ka uz šādām vietām atgriežamies rakstam savas sajūtas, pa 3 reizēm, jo visu var izplānot pus gadu uz priekšu un tur ir kā sevi nodarbināt (ne tikai kāpējiem vai slēpotājiem) Noteikti tādiem pašiem aktīviem cilvēkiem arī Aglonas apkārtnē rastos līdzīgas emocijas. Piemēram, spāņiem un Itāļiem purvi būtu pirmā pieredze sajust, ka zeme var kustēties un viss nav tikai klintis klintis un akmeņi Itālija http://www.adventurerace.lv/?DocID=66
skats no malas - Andrim Malahovskim
pievienots: 04.05.13 ( 15:23 )
0
0
Paldies, Andri, par plašo Aglonas novada tūrisma problēmu izklāstu un to iespējamiem risinājumiem. Varbūt tagad pēc šī raksta publicēšanas kādam no UAC atvērsies acis un būs savs redzējums Aglonas novada tūrisma jomā.
LV TIC federācijas pārstāve
pievienots: 04.05.13 ( 12:25 )
0
0
Tūrismā jāstrādā tomēr profesionāļiem! Ko par to saka uzņēmēji? Kā Latviju pārstāv neprofesionāļi Berlīnē! Īsa pamācība Aglonas ,, speciālistiem,,
Ceļotājs
pievienots: 04.05.13 ( 12:21 )
0
0
Mācaties komunicēt TIC un UAC vadība Aglonā! Kā arī citiem Aglonas iedzīvotājiem pamācība, kā piesaistīt tūristus!
Attīstības labvēlis
pievienots: 04.05.13 ( 12:02 )
0
0
Arturs ir novada īstens patriots. Viņš pirmais celtās apvienot novada ļaudis ar ideju uzņemt filmu par Aglonu. Tikai tad dome šo projektu apmaksāja. Žēl, ka šo skaisto filmu UAC un dome pat nespēja pienācīgi un laikus prezentēt. Viss notiek ar atpakaļejošo datumu, ko apliecina arī tūrisma mājas lapas saturs. Nesaprotu vai tik tiešām grūti apskatīties citu Latvijas novadu pieredzi? Papētīt citu valstu pieredzi? Braukā, apmeklē seminārus, ko redz? Vai arī nav spēju saredzēt? Varbūt tad vajag citu deleģēt? Kādu uzņēmēju, kā Cakule, Gražulis, Mežinieci, Survilo, Tumovu! Ne katram no Dieva dots REDZĒT un SASKATĪT! Tāpēc vajag AKLOS ārstēt, bet REDZĪGIEM atļaut strādāt! Par novada attīstību uzņēmēju gaumē un redzīgām acīm!
Attīstības labvēlis
pievienots: 04.05.13 ( 11:53 )
0
0
Nesaprotu kā vienā ģimenē varēja dzīvot tik dažādi cilvēki. Arturs - Eiropisku domāšanu, bet Ināra- padomju stagnātisko, ko pati arī atzina dedzinot lapas pagalmā. UAC vajadzēja strādāt Arturam, visas idejas tiktu realizētas un četri gadi nebūtu velti iztērēti. Gala rezultātā kāds gribēja labu- iznāca kā vienmēr. Līdzekļu zudums, resursu zudums, ģimenes sabrukšana, negatīvas emocijas. Ceru, ka jaunā vara savedīs visu kārtībā un mēs ar lepnumu varēsim teikt, ka dzīvojam AGLONĀ!
Pirts slota
pievienots: 04.05.13 ( 11:45 )
0
0
Nu kā Jāni, Pirts skola pieder kam? Tur viss skaidrs!
Jānis
pievienots: 04.05.13 ( 11:09 )
0
0
Palasīju Aglona.travel. Pirmajā vietā pirts skola. Gribētos redzēt kaut vienu tūristu kas ziedos visu savu atvaļinājumu pirts mācības apgūšanā. Tīrākā privātreklāma, nevis tūrisma informācija.
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 10:35 )
0
0
Tas, ka vietās kur tūristi meklē informāciju par Latviju var sameklēt ļoti daudz sliktas atsauksmes, ir liela nacionāla mēroga problēma. „Latvijas iedzīvotāji ir vieni no nedraudzīgākajiem pret ārvalstu tūristiem, liecina Pasaules Ekonomikas foruma veidotais pasaules tūrisma konkurētspējas reitings.” tas ir ko atrod par Latviju. Un turpat forumā uzraksta, gribēju braukt uz Rīgu, bet nu pārdomāju. Sakarā ar to gribēju uzsvērt, ka tā nav tūrisma uzņēmumu problēma. Ja tūrists apmetas labā kempingā, bet laivu izbraucienā viņš tiek nolamāts, ka bradā kāda tīrumus (kā lai laivotājs zina, kā apmest tiltu, dambi vai citu šķērsli), ja viņu izlamā autobusā, jo viņš apsēdās citā vietā, ja viņam izraksta nesaprotamus rēķinus, ja TIC meklējums aizņem vairākas stundas, tādu ja ir ļoti daudz. Tieši tas veido reitingu un tēlu, ne jau sliktie tūrisma uzņēmumi.
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 10:24 )
0
0
Nacionāla mēroga tūrisma produktu veidošanā lielākais klupšanas akmens ir plānošana un sadarbība, ne finansējums, intervijā biznesa žurnālam "Kapitāls" norāda Tūrisma attīstības valsts aģentūras vadītājs Armands Slokenbergs.
AndrisM
pievienots: 04.05.13 ( 10:22 )
0
0
"Galvenā problēma tūrisma nozarē ir tā, ka mēs nespējam sadarboties. Sadarbība nav tikai uz papīra noslēgts līgums, bet gan daudz kas vairāk. Mēs nespējam pārdot tūristiem emocijas. Sakām, šeit ir pils. Bet tas ir auksti. Mums ir jāsāk strādāt kopā, lai pēc apmēram četriem gadiem varam izvērtēt, kāda ir atdeve no jaunā Latvijas tūrisma tēla," Latvijas Tūrisma forumā atzina starptautiskā tūrisma mārketinga speciāliste Aija van der Steina.
Arturs Gražulis
pievienots: 04.05.13 ( 08:07 )
0
0
FILMA PAR AGLONAS POTENCIĀLU BĀZĒ IR-VAJAG TIKAI PAREIZI ORGANIZĒT


Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Ievadiet drošības kodu kas būs redzams attēlā:

Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !