06.08.17 ( 14:10 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 427 reizes   
NEWS IMAGE


Svētceļojums uz Aglonu – emocijas, izturība, savas zemes baudījums...

Svētceļojums ir ceļš, ko cilvēki mēro ar kājām dažādu vēlmju vadīti.
Vienam tā ir ticība, kas turp ved, citam - vēlme sakārtot sevi un pabūt prom no ikdienas steigas, bet kādu tur ved ambīcijas un fizisko spēku pārbaude.

Neviena vēlme nav nepareiza, katram tā vienkārši ir sava. Ik gadu augustā neskaitāmi svētceļnieki dodas uz Aglonu, lai tur būtu 15. augustā, kad ir Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.

Ikvienā ceļojumā cilvēks gūst emocijas, ar kurām viņš ir gatavs dalīties.

Šī gada jūlija mēnesī uz Aglonas novada domi griezās apgāds ,,Jumava, ar lūgumu Aglonas novada domei sniegt 3 000 eiro atbalstu grāmatas ,, Aglonas svētceļnieki,, izdošanai.

Par šo atbalstu Aglonas novada domei apgāds solīja 100 grāmatas.

Lai arī deputāti no sociālās, kultūras un izglītības komitejas virzīja lēmumprojektu atbalstīt šādas grāmatas izdošanu, finanšu komitejas deputāti nolēma nepiešķirt līdzekļus grāmatas izdošanai.

Domes sēdes laikā tika diskutēts par iespēju, ka pēc grāmatas izdošanas un iepazīšanās ar tās saturu, Aglonas novada dome nepieciešamajā daudzumā tās varētu vienkārši iegādāties- nopērkot.

Pirkt kaķi maisā par tautas līdzekļiem Aglonas novada dome vairāk negrasās.

Kādus vēl argumentus domes sēdes laikā izteica novada domes deputāti, skatieties video materiālā.Video materiālu sagatavoja Elizabete Viļuma- Gražule.