27.04.18 ( 11:24 )   |   Pievienoja: Arturs Gražulis   |   Raksts skatīts 747 reizes   
NEWS IMAGEValsts svētku priekšvakarā, 26.aprīlī, Aglonas centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar bijušo Panorāmas galveno redaktoru, žurnālistu, bijušo Augstākās padomes deputātu, Atmodas aktīvistu un Tautfrontieti- Jāni Gavaru.

Tikšanās reizē klātesošie atcerējās par tā laika notikumus Latvijā un Aglonām. Caur atmiņu nostāstiem un filmas fragmentiem par Atmodas laika liecībām ,, UZTURIET DEBESIS SPĒKĀ,,.

Jānis Gavars ir viens no filmas līdzautoriem.

Filmas nosaukums radies, iedvesmojoties no Jāņa Petera dzejas. Latvijas atmodas vēsture tajā iedzīvināta tā laika deputātu un viņu laikabiedru atmiņu stāstos, un tās autorkolektīvs ir Edvīns Inkēns, Jānis Gavars, Viktors Avotiņš, Normunds Beļskis, Artūrs Snips un Ilgonis Linde, bet ar tehnisko nodrošinājumu palīdzējusi Saeima. Pirmizrādi filma piedzīvojusi jau 2013. gada 26. septembrī.

“Skolās informācija par atmodu ir minimāla, līdz ar to filma varētu būt labs ieskats par to, kas toreiz notika,” saka filmas līdzautors Jānis Gavars. Filmā piedalās arī Jānis Peters, Dainis Īvāns, Anatolijs Gorbunovs, Ivars Godmanis un citi Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāti un PSRS Tautas deputātu kongresa delegāti. Tajā atspoguļoti daudzi līdz šim nezināmi fakti, atceroties un vērtējot laiku no Latvijas Radošo savienību plēnuma 1988. gada jūnijā līdz 1991. gada augusta pučam. Filmas režisors Ilgonis Linde uzskata, ka lenti varētu nosaukt par unikālu tajā ietverto cilvēku atmiņu stāstu dēļ. Savukārt Edvīns Inkēns pārliecināts, ka tā ir Latvijas brīvības manifests. Vērienīgā video interviju arhīva veidošana tika aizsākta 2011. gadā, uzklausot atmodas laika aculiecinieku stāstus, pārdzīvojumus un atmiņas par mūsu valsts neatkarības atjaunošanu. Filmas video materiāls ir ļoti apjomīgs – gandrīz 40 stundu garš, tāpēc autori nākotnē labprāt radītu vēl kādu filmu. “Tā laika deputātu paliek arvien mazāk un mūsu uzdevums ir iemūžināt atmodas laika norises,” uzskata Jānis Gavars.

Ieskats pasākumā.  Pievienoti 0 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 0 ] komentāri

Nav pievienots neviens komentārs , esi pirmais kas pievieno un izsaka savas domas !


Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Ievadiet drošības kodu kas būs redzams attēlā:

Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !