10.09.18 ( 09:48 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 552 reizes   
NEWS IMAGE


2018.gads ir vēlēšanu gads. 6.oktobrī, piedaloties 13. Saeimas vēlēšanās, Latvijas tautai nāksies lemt par savu turpmāko nākotni.

7.septembrī, Aglonas KC zālē, agloniešiem bija iespēja iepazīties ar Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Latgales saraksta pārstāvjiem, kuri balotējas 13.Saeimas vēlēšanās.

Tikšanās reizē sevi un partijas programmu prezentēja kandidāti:

Marika Zeimule - Kultūras Ministrijas Parlamentārā sekretāre un ilggadējā bijusī Vides un reģionālās attīstības ministrijas biroja vadītāja, kura caur savu darba pieredzi iepazinusi, kādas ir visas Latvijas un , sevišķi, Latgales problēmas.;

Andrejs Faibuševičs- ārsts, Klīnisko pētījumu uzsākšanas vadītājs, kluba "Artilērijas Pagrabi" menedžeris. Kā pats kandidāts atzīst, balotēšanās Saeimas vēlēšanās ir nopietns solis, jo ievēlēšanas gadījumā viņam nāksies zaudēt. Uz šo brīdi nopelna vairāk kā Valsts prezidents, taču Latvijas un tautas nākotnes labā, gatavs ziedoties.

Tikšanās reizē klātesošie varēja uzdot sev interesējošus jautājumus un iepazīties ar kandidātu viedokļiem, kādā veidā viņi risinātu Aglonai svarīgus un sasāpējušos jautājumus.

Viens no jautājumiem, kas tika aktualizēts- Aglonas novada pastāvēšana nākotnē un novadu reforma. Deputāt kandidāti atzina, ka pagaidām jaunā karte nav uzzīmēta, bet plānots par 15 attīstības centriem. Kamēr karte nav uzzīmēta, klātesošie sniedza informāciju, ka ar likumu noteikts, ka Starptautiskas nozīmes svētvieta atrodas Aglonas novadā un, vai, nebūtu iespējams Aglonas novadu saglabāt, neņemot vērā kritēriju - iedzīvotāju skaitu novadā. Deputāt kandidāti ņēma šo informāciju vērā un ieteica pašiem laicīgi domāt par sava novada nākotni, proti, pirmajiem uzsākt sarunas ar kaimiņu novadiem, lai nākotnē Aglonas novada vārds no kartes nepazustu.

Ņemot vērā, ka deputāt kandidāte ir Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, tika aktualizēts jautājums par Aglonas muzeja izveides iespējām, līdzekļu piesaisti un vēstures liecību iegūšanu no valsts arhīviem.

Klātesošajiem tika izmantota izdevība uzdot jautājumus, kas saistīti ar veselības aprūpi, darbinieku piesaisti SAC,, Aglona,, , kā arī valsts līmenī tika runāts par invaliditātes piešķiršanas kārtību un diferenciāciju, jo esošā sistēmā ir saskatīti daži būtiski trūkumi, kas būtu jānovērš.

Tāpat tikšanās reizē tika aktualizēts jautājums par izglītības iestāžu jautājumu un telpu likteni, kas pēc skolu reorganizācijām kļūst tukšas. Deputāt kandidāti dalījās savā dzīves pieredzē un izteica savu viedokli, kā viņi rīkotos- Aglonas pašvaldības problēmas risināšanā.

Kā viens no būtiskajiem jautājumiem bija Aglonas ciema infrastruktūras sakārtošana tādā līmenī, kā to nosaka skaļais nosaukums- Starptautiska svētvieta. Valsts līmenī nebūtu jāatbalsta tikai bazilikas vajadzības, bet visa ciemata vajadzības. Svētceļnieki nenolaižas no augšas tikai uz bazilikas laukumu, bet izmanto visu infrastruktūru, kas ir Aglonā, radot papildus slodzi visās jomā. Šie jautājumi jārisina ne tikai Aglonas pašvaldībai, bet arī valdībai.

Plašāk par jautājumu aktualizāciju un sniegtajiem piedāvājumiem risināt Aglonas problēmas, skatieties video materiālā.

Plašāk par partijas programmu un Latgales kandidātiem skatieties pēc adreses:

http://www.nacionalaapvieniba.lv/velesanas-kampanas/13-saeimas-velesanas/velesanu-apgabali/latgale/Nākamā tikšanās ar potenciālajiem 13. Saeimas deputātiem notiks 14. septembrī, plkst.15:00. Agloniešiem būs iespēja klātienē iepazīties ar Latgales kandidātu komandu no "KPV LV",,.

ESI ATBILDĪGS SAVĀ IZVĒLĒ! Iepazīsties ar citiem sarakstiem, to programmām un kandidātiem.

https://sv2018.cvk.lv/pub/CandidateLists

Materiālu sagatavoja Elizabete Viļuma- Gražule.

  Pievienoti 4 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 4 ] komentāri

koko2
pievienots: 19.09.18 ( 21:17 )
0
0
Vai pr-kšsēdis pārstāv šo partiju? Vietu pie galda ieņēmis kā piederīgs tai
Koko
pievienots: 19.09.18 ( 21:16 )
0
0
Paldies Elizabetei par info, tik jāpiedomā pie tā - ja uzdod jautājumu tik tuvu kamerai skaļi sanāk, un tad arī ļaut atbildēt neiejaucoties. Ļoti patīkami cilvēki ar ko varētu daudzus jautājumus risināt, ko jāmācās vietējiem
Jaunaglona
pievienots: 10.09.18 ( 12:35 )
1
1
Tiešām jēdzīga tikšanās. Biežāk kāds atbrauktu ar savu redzējumu. Viena galva ir viena galva, vairākas kaut ko izperina. Laba ideja par Jaunaglonas skolas telpām. Izmest informāciju internetā, lai gribētāji piesakās.
Pensionāre
pievienots: 10.09.18 ( 11:31 )
1
0
Interesanti, interesanti. Vakarā obligāti noskatīšos. Paldies aglona. netam par informāciju.