13.10.18 ( 19:37 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 1055 reizes   
NEWS IMAGE


Latvijas simtgadi un 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus ieskandina vēl viena skaista jubileja- Latvijas Tautas Frontes 30 gadu jubilejas pasākums.

Aglonas Tautas frontes aktīvistiem - Mihalīnai Cakulei, Jurim Cakulam un Jānim Džeriņam- Dailes teātrī piebiedrojās arī aglona.net.

LTF- 30 gadu jubilejas pasākums bija ļoti plašs. Pasākuma organizētāji deva iespēju dalībniekiem iepazīties ar Starptautiska mēroga vērtējumiem par tā laika notikumiem, ko mūsdienu vēsturnieki ar lepnumu sauc par eksporta preci. LTF darbība var kalpot kā piemērs daudzām pasaules valstīm,atgādinot- ka tautas vienotam garam ir milzumliels virzītājspēks.

Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongress notika 1988. gada oktobrī. Kā liecina vēstures fakti, LTF darbā aktīvi iesaistījās ne tikai latvieši, bet arī cittautieši, kas atbalstīja cīņu par brīvību un demokrātiju.

LTF dibināšanā un darbībā būtiska loma bija gan Latvijas krieviem (Marina Kosteņecka, Vladlens Dozorcevs, Roalds Dobrovenskis), gan ebrejiem (Mavriks Vulfsons), poļiem (Itai Kozakevičai) un daudzu citu tautību pārstāvjiem, kas iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

LTF- 30 gadu jubilejas pasākums sākās ar LTF frontes pirmā priekšsēdētāja Daiņa Īvāna uzrunu, kam piebiedrojās arī Latvijas ministri un valsts vīri. Pēc svinīgām uzrunāt notika Starptautiska mēroga konference, kuras laikā no zinātniskā viedokļa tika skaidrots par tā laika notikumu iespējamību un sekām, ko nākas arī pēc 30 gadiem izjust gan pašiem tautfrontiešiem, gan viņu pēcnācējiem un tautai kopumā. Tika diskutēts ne tikai par neatkarības atgūšanu, bet arī par ekonomikas jautājumiem un šodienas ekonomiskās situācijas izveidošanās iespējamajiem cēloņiem.

Dienas pasākums noslēdzās ar skaistu un aizkustinošu koncertu, kas ikvienam dalībniekam ļāva pagriezt laika pulksteni atpakaļ un caur dziesmotās revolūcijas melodijām kavēties atmiņās par tā laika notikumiem.

Paldies Aglonas LTF dalībniekiem par iespēju būt kopā un izbaudīt šos patriotisma saviļņojuma pilno pasākumu.

Tautfrontiešu vārdā, paldies Aglonas novada domei par atbalstu transporta jautājumā.

Kā klājās Aglonas tautfrontiešiem, skatieties video reportāža no pasākuma. Sakarā ar to, ka pasākums bija ļoti ilgs, video sadalīts divās daļās, veidojot ( aglona.net redzējumā) ieskatu pasākuma kopējo gaitā.

Pasākuma 1. daļa.Pasākuma 2. daļa.Video materiālu sagatavoja Elizabete Viļuma- Gražule.

  Pievienoti 6 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 6 ] komentāri

Lidija
pievienots: 26.10.18 ( 12:56 )
5
0
Interesanti gan, Aglonā tikai 3 Tautfrontieši???!!! Arī es biju klāt Tautas frontes Aglonas nodaļas dibināšanā un darbā, piedalījos visos kongresos, bet pat nezināju, ka tāds pasākums notiek. Atkal tikai izredzētie???
Helēnai
pievienots: 17.10.18 ( 17:30 )
4
1
Skaud klusējot!
LTF
pievienots: 17.10.18 ( 07:15 )
1
6
Vecie marazmātiķi.Mihalīna staigā ar šķībām brillēm, vecais Cakuls laikam nejauši saminis.
vēsturei
pievienots: 16.10.18 ( 23:08 )
6
0
Būs interesanti, kad atvērs čekas maisus. Varbūt Aglona uzzinās, kurš bija stukačs tautas frontes rindās
Elizabetei paldies!
pievienots: 14.10.18 ( 13:31 )
7
1
Paldies Elizabetei par pasākuma atspoguļojumu! Žēl, ka to nav spējīgi domes darbinieki, kuri par mūsu nodokļiem saņem atalgojumu. Paldies!
Jaunaglona
pievienots: 13.10.18 ( 20:50 )
3
1