05.05.19 ( 21:40 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 821 reizes   
NEWS IMAGE


30.aprīļa novada domes sēdē deputāti izskatīja Aglonas novada biedrības “Dardedze”, Aglonas novada ,,Senioru biedrības,, un biedrības “Dorbs un zineiba” iesniegumu, kurā biedrību pārstāvji aicina novada domi organizēt iedzīvotāju sapulci, lai iedzīvotājiem būtu iespēja paust savu viedokli par gaidāmo novadu reformu.

Sēdes laikā viens no pārstāvjiem, J.Džeriņš , pārmeta novada domes mēram J.Butēvicam par to, ka viņš domes vārdā žurnālistiem esot iezīmējis Aglonas novada nākotni, to pievienojot Daugavpils novadam vai Krāslavas novadam. Uz ko novada mērs atbildējis, ka viņš vienpersoniski nav spējīgs pieņemt šāda veida lēmumu un burtiskā nozīmē nevienam žurnālistam šāda veida informāciju nav paudis. Iespējams, ka žurnālists to secinājis no kopsapulces laikā paustajiem viedokļiem par kuriem domes mēram nebūtu jāatbild.

Nevienam nav noslēpums, ka novadu reforma ir neizbēgama. Šo jautājumu aglona.net pēta jau sen. Tika veiktas arī aptaujas, tika apkopoti fakti un veikta to analīze.

Jau 2016.gadā tika konstatēts, ka reformas gala rezultāts nebūs nekas cits, kā atgriešanās pie bijušās rajonu sistēmas. Ar nelieliem izņēmumiem, bet tomēr- kopumā tas tā būs.

Nevienam nav noslēpums, ka viens no tādiem izņēmumiem ir arī Aglonas novads, kurš vēstures laikā veidojies no Aglonas pagasta, kurš bija Preiļu rajonam piederīgs un Kastuļinas, Šķeltovas, Grāveru pagastiem, kas vēsturiski bija Krāslavas rajona teritorijā.

Pateicoties šim apstāklim, jau 2016.gadā pagastu vadītāju viedokli atšķīrās. Aglonas novada bijusī priekšsēdētāja H.Streiķe žurnālistiem pauda viedokli, ka labprāt pievienosies Daugavpils novadam, bet bijušie Krāslavas pagastu vadītāji- labprāt atgrieztos Krāslavas novadam.

http://aglona.net/upload/up/b3f47faf3150adc9e0afa6057b5ee285.PNG Izpētot tā laika novadu reformu piedāvāto karti( 2015.-2017.gads), nākas secināt, ka neko peļamu novadu mēri neizteica, jo kartēs bija tikai divu veidu piedāvājumi. Aglonas novads vienā kartē bija iezīmēts pie Krāslavas novada, citā- ar nosaukumu- lielo 9 apgabalu karte- Aglonas novads bija iezīmēts kā Daugavpils novada sastāvdaļa. Vēsturiski zināms, ka pirmskara gados Aglona bija Daugavpils apriņķa sastāvdaļa.

http://aglona.net/upload/up/b3f47faf3150adc9e0afa6057b5ee285.PNG Pēdējā novadu reformu kartes versijā ( 2019.gada) - Aglonas novads iezīmēts kā Preiļu novada sastāvdaļa.

Būtībā Aglonas pagasta iedzīvotājiem uztraukties nevajadzētu. Pēc pēdējās kartes var secināt, ka Aglonas pagasts atgriežas pie bijušā Preiļu rajona.

Cits jautājums ir pārējo triju pagastu iedzīvotājiem- jo vēsturiski viņi nekad nav bijuši Preiļu rajonā, tāpēc , iespējams, tīri teorētiski vēlētos atgriezties pie Krāslavas.

Likums paredz, ka novadu apvienošanās nevar būt piespiedu kārtā, tātad - galīgo lēmumu novadu domē vajadzēs pieņemt pašiem.

NOVADU PRECĪBU LAIKS SĀCIES!

Domes sēdes laikā tika pieņemts lēmums - 23.maijā plkst.17:00 atļaut biedrībām rīkot Aglonas novada iedzīvotāju kopsapulci, kuras mērķis ļaut iedzīvotajiem paust viedokli par novadu reformu.

Sēdes laikā biedrības pārstāvis pārmeta, ka Aglonas novada dome neizrāda iniciatīvu kopsapulces sasaukšanai, taču Latvijas mērogā redzams, kas notiek tajos novados, kuros novadu mēri uz šādām sapulcēm aicina. VARAM ministrs izsaka pretenzijas un sauc pie atbildības.

Plašāk rakstā ,,VARAM: Pašvaldību rīkotās aptaujas par reformu neatbilst likumam,, pēc adreses:
https://www.diena.lv/raksts/viedokli/latvija/varam-pasvaldibu-rikotas-aptaujas-par-reformu-neatbilst-likumam-14218509

Domes sēdes laikā deputāts V.Krimans izteica savu viedokli par VARAM ministrijas rīcībām. Kā ierosinājumu viņš minēja, ka ministrijai pašai vajadzēja valsts mērogā organizēt šāda veida aptaujas, sapulces, lai iedzīvotāji varētu paust savu viedokli, nevis cīnīties ar tām drosmīgajām pašvaldībām, kuras pirms galīgā lēmuma pieņemšanas, vēlas uzzināt iedzīvotāju nostāju.

Deputāts minēja pat formu, kādā veidā ministrija varēja to īstenot. Nevienam nav noslēpums, ka šogad ir Eiropas parlamenta vēlēšanas. Vēlēšanu laikā varēja piedāvāt iedzīvotājiem paust savu viedokli reformas jautājumā.

Ieskats domes sēdes gaitā.  Pievienoti 12 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 12 ] komentāri

No Špoģiem
pievienots: 09.05.19 ( 16:45 )
1
0
Daugavils novadā jau šogad domāja likvodēt Špoģu vidusskolu. Pagadām to atlika, jo nak reģionālā reforma. Ja Aglonas novadu pievienos Daugavpils novadam, Aglonas vidusskola tiks likvidēta ar mērķi papildīnāt skolēnu skaitu Špoģu v/s un tādējādi to saglabāt.
Reģionālās reformas murgs
pievienots: 09.05.19 ( 14:49 )
0
0
Ha
pievienots: 08.05.19 ( 18:04 )
0
1
Visiem grūti, bet baznīcai Dievs vienmēr ir. Pareizi raksta svētajos rakstos. Nekrājiet mantu. Manta pazuda, Dievs palika.
Ha
pievienots: 08.05.19 ( 18:02 )
0
1
Kas tur peļams? Baznīcai Bēķis Dievu neatņēma. Riktīgs uzņēmējs. Kā mūsu Vija Kudiņai.
tā viš i`
pievienots: 08.05.19 ( 15:25 )
2
0
Aglonas novads izveidojās Cirīšu HES-a nozagšanas plānu dēļ no Aglonas bazilikas... Pagastvecis Beķis aģitēja kaimiņus caur kuru teritoriju tek Dubnas upe apvienoties, jo varēšot realizēt vēl padomju laika ieceri pārvirzīt pie Raģeļiem daļu Sīvera ezera ūdeņu uz Tartakas sateces baseinu un palielināt atjaunojamā Cirīšu HES jaudu. Savukārt Cirīšu HES bija ieplānots "prihvatizēt" ar norvēģu firmas "Hydroenergy" kopdarbību. Neveiksme gadījās caur to, ka privatizāciju uzraudzīja ekonomikas ministrs Kalvītis... Tieši tādā pašā veidā, kā Beķis gribēja ieguldīties kopuzņēmumā ar Hydroenergy, tā notika "ieguldīšanās" ar SKF un partneri, tobiš Kalvīša draugi. Beķis pazaudēja amatu... Novads gan palika... Tikai septiņu vēsturisko dzirnavu īpašnieki uz Dubnas upes sacēla bļāvienu un ūdens pārvirzīšana Raģeļos izpalika.
Oi
pievienots: 06.05.19 ( 10:57 )
0
0
Un kāpēc Aaaaa uzsver, ka Daugavpils ir Latvijas teritorija? Pašapliecināšanās? Kāds ir teicis jau tev,ka tas nav tā? Nomierinies. Būs tā kā valdība lems, un pie d..sas,ko tu vai es domāju.
Oi
pievienots: 06.05.19 ( 10:53 )
0
0
un Daugavpils gaida Aglonu atplestām rokām,nevar sagaidīt,kad varēs samīļot! Nav runa par naidu, nav tur nekāda naida, nespried pēc sevis! Runa ir par dažu personu ambīcijām un Aglonas iedzīvotāju izdevīgumu skatoties uz Preiļu pusi. Viens ir skaidrs noteikti - Aglonu nevajag ne Dpilij ne Preiļiem!!!
Āaaaaaa
pievienots: 06.05.19 ( 10:48 )
0
0
Kāds naids pret Latvijas teritoriju. Neienāk prātā, ka Preiļi uz to Aglonu skatās ar tādu pat riebumu, kā te viens uz Daugavpili?
Oi
pievienots: 06.05.19 ( 09:12 )
0
0
Un kas teica,ka pie Daugavpils pēc 5 gadiem? Kas to zina kas un kā būs pēc pieciem gadiem! Mūsu novadā nekad nav domāts tālāk par vienu dienu,te pēkšņi sāk domāt par 5 gadiem! progress ar butevicu priekšgalā! Pārsmieties! Ko šamējam piesolījuši,lai iegrūst mūs Dpilī? Un varbūt Rēzeknē būsim pēc 5 gadiem!?
Oi
pievienots: 06.05.19 ( 09:08 )
0
0
maz mums te vēl krievu pievienojās,kuri spļauj virsū, vajag vēl Daugavpili! Un tad visi kliegs un bļaustīties cik tālu līdz novada centram! Pēc pieciem gadiem ja kāds ko domās tad arī izdomās! Bet tagad Preiļi ir tuvākais,labākais un patīkamākais variants!
Elizabete Viļuma-Gražule
pievienots: 06.05.19 ( 00:25 )
2
2
Doma nav peļama. Ja izdomās pēc 5 gadiem atkal vienoties, tad jādomā tālredzīgāk.
paldies aglona.net
pievienots: 06.05.19 ( 00:08 )
2
1
Cik nervozi cilvēki. Nabaga mērs un deputāti. Vajag vienoties uzreiz pie Daugavpils. Drīz nākamā reforma. Deviņu apgabalu. Tāpat pie Daugavpils vajadzēs vienoties.


Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Ievadiet drošības kodu kas būs redzams attēlā:

Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !