24.05.19 ( 11:23 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 1406 reizes   
NEWS IMAGE


Vakar notika iedzīvotāju sapulce, ko organizēja Aglonas novada nevalstiskās organizācijas- “Dordedze”, biedrības “Dorbs un zineiba” un Aglonas senioru biedrība.

Sapulces galvenais mērķis bija apkopot iedzīvotāju viedokļus par iespējamo reģionālo reformu un tās iespējamiem gala rezultātiem.

Aglonas novads ir neliels novads, jau šobrīd iedzīvotāju skaits ir tuvu kritiskajam, lai pēc šī parametra tiktu novads likvidēts. Laika gaitā presē ir parādījušās dažāda veida kartes, kurā Aglonas novads un Aglona ir izprecināta dažādiem preciniekiem.

Pirmajā variantā, kad VARAM speciālisti Latviju bija sadalījuši 9 lielajos attīstības reģionos, Aglona bija saprecināta ar Daugavpils reģionu.

Sīkākā sadalījumā, Aglona bija saprecināta ar Krāslavas novadu.

Pēdējā VARAM precību plānā, Aglona ir izdota pie Preiļu novada precinieka.

Aglonas novada domes vadība uz iedzīvotāju sapulci pieaicināja potenciālo precinieku pārstāvjus, kuri savukārt informēja iedzīvotājus par reformu kā tādu un iespējamiem ieguvumiem precību rezultātā.

Iedzīvotājiem viedokli bija dažādi. Vieni tīri ģeogrāfiski uzskata, ka Aglonas novadam būtu jāprecas ar lielu un varenu novadu, kā Daugavpils novadu. Citi savukārt pauda viedokli, ka jāprecas ar mazāku novadu- Preiļu, lai -mūsu novada nepilni 4 000 iedzīvotāju neizšķīstu lielajā iedzīvotāju masā.
[br][/br Lai arī sēdes beigās notika neliels balsojums, virsroku ņēma Aglonas novada patriotisms. Gandrīz visi nobalsoja par to, lai uz kartes nepazustu Aglonas novads.

Viens no variantiem, kurš šodien tiks apspriests Aglonas bazilikā, tiekoties ar baznīcas tēviem- iespēju meklēšana- izmantojot Starptautiskas svētvietas statusu- saglabāt Aglonas novada robežas esošajā variantā. Jo Saeimas pieņemtais likums un starptautiskie dokumenti par Starptautiskās svētvietas atrašanās vietu Latvijā- min AGLONAS NOVADU!

Aglonas novada iedzīvotāji aicināja novada domi sanākt uz sēdi, kurā pieņemt oficiālu lēmumu, kuram novada preciniekam piekrist.

Aglonas novada domes mērs J.Butēvics informēja klātesošos, ka 27. maijā tiek organizēta sanāksme Preiļos. Tiksies Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Preiļu novada domes pārstāvji ar VARAM ministrijas pārstāvjiem . Sapulces mērķis viens- jautājums par reģionālo reformu.

Kādus argumentus iedzīvotāji minēja reformas gadījumā un vispār par problēmām Aglonā, skatieties video materiālā.  Pievienoti 20 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 20 ] komentāri

Vēlot labu Elizabetei un Artūram
pievienots: 13.06.19 ( 15:34 )
0
0
„Vai šis preparāts pilnībā varēs cilvēku izārstēt no alkohola atkarības rādīs laiks, bet katrā ziņā tas alkoholiķiem palīdzēs iziet no ilgstoša dzerstiņa un atgriezties normālā dzīvē, protams, ja viņi to gribēs. Tā ir jauna ārstniecisko zālīšu un sēņu kompozīcija,” intervijā radio „Baltkom” pastāstīja zinātnieks. [/I]
Vēlot labu Elizabetei un Artūram
pievienots: 13.06.19 ( 15:33 )
0
0
Zinu Elīza,ka pa šiem gadiem tu izmēģināji daudzas metodes, lai novērst Artūra dzeršanu. Varbūt noder šāda informācija. Ja esi mēģinājusi un nelīdz, tad piedod par šo komentāru. Šīs zāles jau ir aptiekās. Mans radinieks lieto šīs zāles. Nevaru teikt, ka pārstāja dzert, bet dzer jūtami mazāk un laika ziņā īsāk. Ceram, ka izārstēsies.Lai veicas. Atvaino. [I]Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātnieki profesora Ivara Kalviņa vadībā izstrādājuši superzāles – uzlējumu pret alkoholismu, kura sastāvā ir ārstnieciskās zālītes un sēnes. Tas dzērājiem mazina tieksmi pēc apreibinošās dziras un liek justies laimīgākiem bez alkohola izraisītās eiforijas. Jaunais preparāts „Faccex” tikko parādījies aptiekās, bet par tā iedarbību varēs pārliecināties pēc kāda laika. To izstrādājusi Organiskās sintēzes institūta komanda, kura nesen pasaules slavu izpelnījās ar sava radītā medikamenta sirds un asinsvadu slimību ārstēšanā „Mildronāta” jeb meldonija iekļaušanu dopinga sarakstā. „Vai šis p
Gražuļa kungam
pievienots: 13.06.19 ( 13:10 )
3
0
Noklausījos, puisīt, tavu garo bēdu stāstu. Pats tu, puisīt, esi vainīgs. Es Elizabetes vietā sen tādu būtu iztriekusi. Lielīties par to, ka iekārtojies dzīvē ērti...pats nestrādā, morāli, emocionāli, finansiāli neuztur ne vienu, ne otru ģimeni, lok(domāts dzer) vienā lakšanā, brutāli un vardarbisku uzvedas, visus cilvēkus pazemo, visu savu dzimtu apkauno.kauna nav par vainīgo apsaukt sievu un vēl jo zemiskāk _savus bērnus. Ko tava māsa Vita dara? Vai tavai māsai nevajadzētu griezties pēc medicīniskās palīdzības?
Ja namoc lakt ņeh.... lakt
pievienots: 11.06.19 ( 09:08 )
1
0
Visaidi alkaši radzāti bet itis alkašu alkaš. Staigoi apkort i čeikst kai mozs bārns. Visi šam vaineigi. Ņaud ka bobis nav sātā. Sīva redzit strodoj. Pats naapjādz ka jostrodoj visim.as jo sīvis vītā seņ padzeitu itaidu mežūni. Ar itaidu mežūni tak kauns īt pa īlu. Ņikod navari zinot kurā breidī kaids otkini apbižoj.
Ja namoc lakt ņeh.... lakt
pievienots: 11.06.19 ( 08:54 )
1
0
Arča vainoj sīvītis ka jis dzer. Vai sīvītis līk jam baurot ar tik nasmukim vordim? Tik nasmuki uzavjast. Na, na, nav breinums ka sīvītis šamo naīradz. Pēc itaidim vordim i dorbim ikvīna sīvīta nalais sav klotim.
Publisks
pievienots: 10.06.19 ( 23:47 )
5
0
Kurš šoreiz izveda no pacietības? Pirmā sieva? Otrā sieva? Savi bērni? Pabērni? Labais pauts? Kreisais pauts? Slimā māte? Slimā māsa? Vai labā roka ar kreiso nesapratās? Brēc pa Aglonu kā aizkauts. Ko mauro, kam mauro? Viss par ko mauro, viss zemāk jostas vietas. Tik rupjš tēvainis Aglonā vēl nav redzēts.
Ja namoc lakt ņeh.... lakt
pievienots: 09.06.19 ( 19:40 )
2
0
Kū tav bobas nadūm? Bobas nadūm ci tu bobom. Tai ņivīna nasaprota.
Ja namoc lakt ņeh.... lakt
pievienots: 09.06.19 ( 19:38 )
2
0
Arča gaļeiģi nūsajuidza. Zapravkā pīdzērs otkon bļaustējos par sovu draudzeņu. Nabaga Arča, ņivīna boba nadūm šamam.
Preiļu skatītājs
pievienots: 28.05.19 ( 15:28 )
0
0
Ar Aglonu diskutēt nedrīkst. Brēc, ka nevainīgi. Es jau nevienu nevainoju. Fakts ir un paliek fakts. Šo mājiņu dēļ uz Aglonu nepieaug tūristu skaits. Varat brēkt cik vien vēlaties!
Zeme atveries
pievienots: 28.05.19 ( 10:01 )
4
2
Valsts situācija šodien ir tāda,ka labi ja var sevi pabarot par savu naudu,lielākā daļa sevi baro par valsts naudu,tāpēc tie kas brēc par nodokļu nemaksāšanu vai tikai nesēž valsts apmaksātā darba vietā.Kas darbojas privātajā sektorā un uztur arī valsts darba vietas uz savas ādas ļoti sajūt ko tas nozīnē.Par tūristu dalīšanu pa viesu mājām...Dārgais Preiļu skatītāj,es no sirds vēlu ka viņas attīstīsies un vairosies un cilvēkiem beidzot būs izvēle kur palikt,foršos autentiskos namiņos vai ar deķi nodalītās istabās ar pelējuma smaku.
Preiļu skatītājs
pievienots: 28.05.19 ( 09:43 )
0
1
Mans viedoklis nebija par šo deputātu. Tas bija aizrādījums Šatilovam. Viņš apgalvoja, ka deputāts radīja tūrismu piesaistei. Par Vijas muzeju neviens nerunā. Vijas muzeja dēļ tūristi brauc uz Aglonu. Mājiņas dēļ, nebrauc. Sevi pabaro, tas tiesa. Sadala tūristus. No X viesu nama uz savas ģimenes viesu namu un naudas maku.
No cita komentētāja
pievienots: 28.05.19 ( 09:34 )
2
1
No cita komentētāja: -Jums agloniešiem ir viena tendence- ne problēmu risināt, bet ap to lakstīt un vainot visu pasauli, ka problēma nerisinās. Mācieties no auga. Kurš pienenei var aizliegt izdīgt, ja tā vēlas? Pat asfalts paveras un ir bezspēcīgs pienenes sīkstuma priekšā. Kāds dzirdējis, kā pienene kādam izkliedz savu problēmu? Ne. Viņa klusiņām to atrisina pati! Grib dzīvot un pūt viņai....sarauj pat viskvalitatīvāko asfaltu! Un pūš viņa uz visām vadībām un NEIESPĒJAMĪBAS TEORIJĀM.
Zeme neatveries
pievienots: 28.05.19 ( 06:34 )
5
1
Taisnība šie cilvēki sevi pabaro, bet nodokļus viņi nemaksā, nevajag šeit neko izpušķot.
Zeme atveries
pievienots: 28.05.19 ( 00:33 )
2
0
Valaiņa mājiņas dēļ tūristi Aglonā neieplūdīs,domā tikai par sevi...Vijas maizes muzeja 40k tūristi neskaitās,domā tikai par sevi.Mīļie cilvēki ,Jums ar galvu un 9.kl līmeni matemātikā viss labi?Šie cilvēki savas ģimenes pabaro un vēl jūs bonusā ar savu nodokļu naudu.Preiļu skaitītāj,parādi man kur ir Tava uzceltā fabrika,kas rajonam darba vietas un tūrismu nodrošina,gribu redzēt
Arī skatītājs
pievienots: 27.05.19 ( 22:06 )
0
0
Valaiņs ir divkosīgs merkantils subjekts. Fuj deputātelim.
Preiļu skatītājs
pievienots: 27.05.19 ( 21:40 )
1
2
Sakiet lūdzu, ko īsti tas deputāts ir izveidojis kā uzņēmējs? Uzcēla mājiņu un nozaga citiem klientus? Viņš jau neko nav radījis. Viņš ar vēl vienu naktsmītnes pakalpojumu radīja citiem konkurenci. Viņa mājiņas dēļ uz Aglonu vairāk tūristu nepieplūdīs. Aglonai viņš neko neradīja. Sev, jā.
.
pievienots: 26.05.19 ( 01:44 )
2
0
Šatilovs saka,ka nauda nekur nav pazudusi ))a jaunajiem uzņēmējiem arī žēl iedot ja nu gadījumā iespēja aizslīd gar degunu ))
Vēlētājs
pievienots: 24.05.19 ( 19:39 )
2
1
Ak, dieviņ tētiņ. Tas deputāts tiešām dabūja pa galvu. Domraksts ne par tēmu. Totāls uzmanības trūkums un izmisums. Apstādiniet viņu, citādi aizies pa pieskari.Galīgs vēstures faktu ķīselis. Tiešām viņš domā, ka klātesošie līdz šim nav sapratuši, kas notiek Latvijā? Lekcija ne par ko.
mjā
pievienots: 24.05.19 ( 16:14 )
2
0
Aglonas pagasts apzaga baziliku tobiš pārdevās kalvītim (tagad kalvītis viņus uzmeta nopērkot pagasta daļu Cirīšu HESā), tiesājās pret baziliku, bet lūk kad krēsls deg zem dibena, pēkšņi atcerējās ka Aglonā esot svētvieta!
??
pievienots: 24.05.19 ( 16:04 )
1
0
Ar ko un no kā tas vecis, kurš iesēdās krēslā kā cietumnieks kamerā, dabūja pa galvu?


Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Ievadiet drošības kodu kas būs redzams attēlā:

Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !