23.06.19 ( 01:12 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 424 reizes   
NEWS IMAGE


Jautājums par Aglonas novada domes finanšu nodaļas darba kvalitāti aktuāls jau sen. Lai uzlabotu nodaļas darbu tika veiktas dažāda veida darbības.

Iepriekšējā novada vadība- I.Barkeviča, centās nodaļas darbu uzlabot ar pieredzes bagātu vadības iecelšanu, kas , diemžēl, laika gaidā sevi neattaisnoja. Izrādījās, ka tieši zināšanu un pieredzes trūkums bija lielākais klupšanas akmens, ko vairākkārt norādīja arī revidenti- aizrādot uz konstatētajām nepilnībām darbā.

Pēc novada vadības maiņas, darbs pie nodaļas darba kvalitātes uzlabošanas turpinājās. Pēc pašas vēlēšanās- nodaļas krēslu atbrīvoja iepriekšējā nodaļas vadītāja I.Jokste. Tika izsludināta vakance, kura vainagojās ar jaunas finansu nodaļas vadītājas iecelšanu, kura jau sākotnēji spēja apliecināt savas prasmes jautājumu kārtošanā.

21.jūnija finanšu komitejas sēdē finanšu nodaļas vadība griezās pie deputātiem ar lūgumu piešķirt papildus amata vienību, jo esošie grāmatveži netiek galā ar darbu. Sēdes laikā tika noskaidrots, ka domē ir četri- vecākie grāmatveži. Visiem ir vienāds amata apraksts. Ko katrs no vecākajiem grāmatvežiem kontrolē nevienam nav saprotams, jo normālā pašvaldībā ir viens vecākais grāmatvedis, kuram pakļauti citi grāmatveži.

Amata vienība nepieciešama tāpēc, ka rudenī būs kontrole, taču līdz šim darbs gausi sokas uz priekšu un māc bažas, ka jautājumi netiks laikus sakārtots.

Pēc asām diskusijām tika noprasts, ka Aglonas novada domes grāmatvedībā darbs sokas gausi, jo gadiem ir pieļautas paviršības un neprecizitātes, kuras pašlaik izpeld un prasa papildus laiku to sakārtošanai.

Lai arī nesen darbu uzsākušajai finanšu nodaļas vadītājai par šīm nepilnībām nebūtu jādomā, jo citās pašvaldībās tāda haosa nav, darbiniecei nekas cits neatliek, kā cīnīties ar iepriekšējo ,, pieredzes bagāto,, darbinieču darba augļiem.

Asa kritika tika raidīta Aglonas novada domes izpilddirektores I.Pogas virzienā, kuras pienākumos ir regulāri sekot darbinieku darba kvalitātei un paveikto darbu apjomam, pretējā gadījumā reaģēt un rīkoties.

Deputāts O.Šatilovs norādīja , ka nesen deputāti lēma par amata vienību samazināšanu šajā nodaļā, bet tagad, deputātus atkal aicina balsot par štata vietas izveidi šajā nodaļā, kas ir pretrunā ar likumu.

Deputāti bija kategoriski pret amata vienības piešķiršanu un papildus līdzekļu tērēšanu no novada budžeta. Lūdza nodaļas vadībai informēt grāmatvežus par deputātu nostāju un viedokļiem par darba kapacitāti.

Sēdes laikā tika izteikta doma par grāmatvedības firmas pakalpojuma pirkšanas iespējām.

Video no komitejas sēdes.


  Pievienoti 4 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 4 ] komentāri

Agloniete
pievienots: 24.06.19 ( 16:33 )
0
0
Starp citu, Aglona ir arī mana māja. Trijās paaudzēs!Ceturtajai paaudzei jānopelna iztika Īrijā. :(
Agloniete
pievienots: 24.06.19 ( 16:31 )
1
0
Būtum interesanti šoreiz dzirdēt deputāta A.V. viedokli grāmatvedības jautājumā. Necik sen runājām un man tika paskaidrots, ka priekšsēdētājs izēd pieredzes bagāto finansisti I.J.. Neizskatās viss, ka priekšsēdētājs vainīgs grāmatvedībā. Katrā video dzirdu ko citu. Revidenti aizrāda, aizrāda, aizrāda. Butēviča kungs pa nepilnu gadu nevarēja savārīt šo putru. Es neesmu par vai pret Butēviču, es neesmu par vai pret A.V, deputātu , bet pietiek tautai acīs pūst melus!!!!!!!!! Es skatos video. Iesaku katram skatīties un izvairīties no meliem. Paldies aglona.net, ka atsākāt darbu. Vasaras periodā vairāk laika skatīties domes video. Paldies!
Triks
pievienots: 24.06.19 ( 09:16 )
4
0
Cik gan dīvaini! Aglonas novada iedzīvotāju skaits samazinās, likvidētas Grāveru un Šķeltovas pamatskolas,bet grāmatvedībā kā apburtajā lokā,darba vairāk un vairāk.Ko tagad tik daudz ko skaitīt? Jauna programma grāmatvedībā,elektroniskās tabeles.Te gan jāpiebilst,ka algas un atvaļinājumi agrāk bez elektroniskajām tabelēm tika rēķināti daudz operatīvāk. Kāpēc jāpaaugstina algas un vēl jāatjauno grāmatveža štata vienība. Ja optimizējam,likvidējam,tad tam ir jānotiek visās iestādēs, ne tikai skolās ,sociālās aprūpes iestādēs.
katastrofa
pievienots: 23.06.19 ( 11:30 )
1
0
Bez alus un siera grāmatvežus atstāt.


Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Ievadiet drošības kodu kas būs redzams attēlā:

Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !